Комп’ютерна томографія

cropped-logo3-new2.jpg

Комп’ютерна томографія з метою профілактики

«ГЕМО Луцьк» нагадує: скористатися сучасними технологіями можна з метою профілактики.

Коли знаєш, із чим маєш справу, адекватно розцінюєш складність ситуації, – розумієш як діяти далі: чи потрібно лікуватися, чи вистачить профілактичних заходів для запобігання хворобі.

Наприклад:

при болях у хребті варто зробити комп’ютерну томографію;

проблеми з легенями – комп’ютерна томографія легень є діагностичним еталоном у світі медицини;

комп’ютерна томографія широко застосовується при діагностиці сечокам’яної хвороби, ниркової коліки, больових відчуттях травматичного пошкодження, для виявлення аномалій розвитку, пухлинних процесів.

Дізнайтеся про хворобу сьогодні, щоб дати собі шанс жити завтра.

Мультиспіральна комп’ютерна томографія – дослідження, що помагає зберегти найцінніше!

Точність та оперативність діагностики – основа роботи ТзОВ «Гемо Луцьк». Тут проводять діагностичні дослідження дорослим і дітям.

Метод мультиспіральної комп’ютерної томографії на обладнанні світового виробника SIMENS дає можливість виявити  та діагностувати захворювання головного мозку, органів грудної клітки, черевної порожнини, малого тазу, всіх сегментів опорно-рухового апарату (хребет, суглоби, кістки тазу), здійснювати пошук та визначення судинної патології, онкологічних захворювань.

Діагностичний центр   «Гемо Луцьк» розташований у:

Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання,

Нововолинська центральна міська лікарня,

Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

Пацієнтові треба знати

Обстеження за допомогою комп’ютерної томографії дозволяє проаналізувати внутрішні структури організму. Під час обстеження пацієнт лежить на столі, з’єднаному зі сканером. Сканер КТ посилає рентгенівське випромінювання через частину тіла, що обстежується, і передає зображення на монітор комп’ютера. Для перевірки кровотоку, пошуку пухлини та при деяких інших захворюваннях для проведення КТ використовують контрастну речовину. Контрасти можуть вводитися внутрішньовенно, перорально та іншими шляхами. КТ може використовуватися для обстеження всіх частин тіла: грудної клітки, живота, тазу й кінцівок. Контрастна речовина також може показати стан печінки, підшлункової залози, кишківника, нирок, сечового міхура, надниркових залоз, легенів, серця, дозволяє вивчити кровоносні судини, кістки, мозок і спинний мозок.

Для чого проводити обстеження?

КТ використовується для діагностики органів тіла, судин, проведення діагностичних і лікувальних маніпуляцій. Цей вид обстеження проводиться тільки за призначенням лікаря.

Підготовка до обстеження

Перед початком обстеження повідомте лікарю, якщо: ви вагітні або проводите грудне вигодовування; якщо у вас алергія на якісь ліки (особливо йод і його препарати); якщо ви страждаєте на серцеві захворювання, діабет, ниркові захворювання, астму; якщо у вас були проблеми зі щитоподібною залозою; якщо вам робили рентгенобстеження з використанням барієвої клізми або ви приймали ліки, що містять вісмут, протягом останніх 4-х днів (барій та вісмут проявляються на знімках і ускладнюють розуміння зображення); якщо ви страждаєте на клаустрофобію (страх закритого простору – можливо, ви потребуєте седативних препаратів). Попросіть, щоб хтось відвіз вас додому після процедури, якщо ви приймали заспокійливий засіб. Перед проведенням КТ живота вас можуть попросити не їсти твердих продуктів; перед деякими обстеженнями необхідна клізма. Порадьтеся з лікарем щодо будь-яких питань, які вас цікавлять, дізнайтеся про потенційні ризики та очікувані результати.

Проведення обстеження

КТ зазвичай виконується лаборантом, а отримане зображення аналізує радіолог, сімейний лікар, терапевт або хірург. Перед процедурою пацієнт повинен зняти прикраси та одяг у зоні обстеження. Під час тесту пацієнт лежить на столі, з’єднаному зі сканером КТ. Дуже важливо під час процедури лежати нерухомо. При проведенні КТ пацієнт знаходиться в кабінеті один, а технік спостерігає за процесом через вікно. З ним можна спілкуватися за допомогою двостороннього селекторного зв’язку. Якщо для проведення КТ необхідний контраст, його вводять внутрішньовенно, перорально або іншим способом, залежно від потреби. Пийте більше рідини протягом 24 годин після процедури, щоб вимити контрастну речовину з організму.

Відчуття під час процедури

Пацієнт не має хворобливих відчуттів під час тесту. Єдиний дискомфорт може бути викликаний твердістю столу і прохолодною температурою середовища. Деякі пацієнти нервують під час дослідження, в таких випадках призначаються седативні препарати. Якщо використовується контрастна речовина, може виникати металевий присмак у роті. Деякі пацієнти відчувають жар, оніміння, біль у животі або головний біль. Скажіть лаборанту чи лікарю, якщо ваше самопочуття змінилося або погіршилося.

Ризики

До них належать: ризик алергічної реакції на контраст і потенційна реакція контрастної речовини з ліками для лікування діабету.

Результати

Комп’ютерна томографія використовує рентгенівське випромінювання для передачі зображень структур внутрішніх органів. Радіолог може обговорити результати КТ відразу після тесту. Повні результати готові через 1-2 години, за необхідності консультації з провідними фахівцями – наступного дня.

Що впливає на проходження і результати обстеження?

  • – вагітність (КТ зазвичай не проводиться при вагітності);
  • – барій, вісмут і їхні препарати проявляються на знімках та ускладнюють аналіз зображення;
  • – нездатність пацієнта лежати нерухомо;
  • – наявність металевих предметів в організмі.

Про що слід пам’ятати

Результати КТ можуть відрізнятися від результатів рентгенівських знімків, МРТ та ультразвуку. Діти перед проведенням КТ повинні прослухати інструкції лікаря. Маленьким дітям зазвичай дають седативні засоби.

Конфіденційність

Кабінет КТ не передаватиме надану вами інформацію третім особам, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України. Результати можуть бути переглянуті представниками різних державних органів охорони здоров’я.

Право на відмову від участі або на призупинення участі в обстеженні

Якщо ви вирішите не брати участі в обстеженні, на вас не будуть накладені штрафні санкції. У разі, якщо ви приймете рішення вийти з обстеження після того, як воно почалося, ви погоджуєтеся відшкодувати вартість послуг у повному розмірі. При цьому будь-які дані, отримані в результаті процедури КТ до моменту вашого виходу з обстеження, залишаються в архіві кабінету КТ. Результати обстеження надаються пацієнту не раніше, ніж через дві години після завершення обстеження, але не пізніше 24-х годин.

Записатися на обстеження із комп’ютерної томографії можна за телефоном, а також онлайн.

Наші переваги із комп’ютерної томографії

Комп’ютерна томографія здійснила революцію у медицині, адже дозволила лікарям точно діагностувати велику кількість захворювань, про які раніше доводилося здогадуватися. Цей вид обстеження набагато інформативніший, ніж рентген. У КЛІНІЦІ «ГЕМО Луцьк» встановлено сучасний томограф SIEMENS Somatom Emotion 16′, основна перевага якого – це можливість буквально «зазирнути всередину» організму.

Якісне зображення і велика кількість зрізів дозволяють створити 3D-реконструкцію кожної системи окремо – кісткової, судинної, м’яких тканин.

Застосування новітніх технологій дуже широке: медична діагностика головного та спинного мозку, оцінка стану хребта, кісткового апарату й суглобів при травмах та запальних процесах, неінвазивне дослідження коронарних артерій та серця, рання діагностика добро- та злоякісних новоутворень, захворювань черевної порожнини, тазу, грудної клітки тощо.

Переваги підрозділу комп’ютерної томографії КЛІНІКИ «ГЕМО Луцьк»:

1. Професіоналізм.

Найновіше обладнання, висококласні спеціалісти – запорука ефективної діагностики й результатів, що викликають довіру. Не забувайте, що вам не потрібно нікуди ходити для того, щоб вам проаналізували результати і призначили лікування – усі необхідні для цього спеціалісти працюють у клініці.

2. Безпека.

Сучасний комп’ютерний томограф дає низьку дозу опромінення і дозволяє скоротити час обстеження.

3. Можливості.

Широкий спектр обстежень, висновки досвідчених спеціалістів, можливість створення 3D-реконструкцій, а також запис усього ходу обстеження на CD/DVD диск.

Підготовка до комп’ютерної томографії

Як підготуватися до комп’ютерної томографії

На дослідження Вам необхідно прийти в зручному, просторому одязі. Вам можуть запропонувати переодягнутися на час дослідження в лікарняний одяг.

Металеві об’єкти, включаючи коштовності, окуляри, зубні протези і шпильки, можуть призвести до перешкод при КТ, тому їх необхідно зняти до дослідження або залишити вдома. Вас можуть попросити зняти слуховий апарат або знімні зубні протези.

Вам необхідно відмовитися від прийому їжі і рідин за кілька годин до КТ дослідження, особливо, якщо планується введення контрастного матеріалу. Ви повинні повідомити свого лікаря про будь-які ліки, які Ви приймаєте, або якщо у Вас є якась алергія. Якщо у Вас є алергія на контрастний матеріал, або «барвник», то лікар призначить Вам препарати, які знизять ризик алергічної реакції.

Також повідомте свого лікаря про будь-які захворювання або інші медичні стани, якими Ви страждаєте, наприклад про серцево-судинні захворювання, астму, цукровий діабет, захворювання нирок або щитовидної залози. Будь-яке з цих захворювань може збільшити ризик негативного впливу. Жінки повинні завжди повідомляти свого лікаря перед КТ про свою можливу вагітність.

Покази до комп’ютерної томографії

Комп’ютерна томографія широко використовується у медицині для кількох цілей:

1. Як скринінговий тест у людей віком після 40 років:

Індексація коронарного кальцію – оцінка ризику виникнення захворювань судин серця

Віртуальна колоноскопія – безболісний метод для оцінки стану товстого кишківника (для ранньої діагностики пухлин товстого кишківника).

2. Для діагностики за екстреними показами – екстрена комп’ютерна томографія:

– важкі травми;

– підозра на крововилив у мозок;

– підозра на ушкодження судини (наприклад, розшаровуюча аневризма аорти);

– підозра на деякі інші гострі ушкодження порожнистих і паренхіматозних органів (ускладнення як основного захворювання, так і в результаті проведеного лікування).

– комп’ютерна томографія для планової діагностики.

Більшість КТ досліджень робиться у плановому порядку, за скеруванням лікаря, для остаточного підтвердження діагнозу. Як правило, перед проведенням комп’ютерної томографії робляться більш прості дослідження – рентген, УЗД, аналізи і т. д.

3. Для контролю результатів лікування.

4. Для проведення лікувальних і діагностичних маніпуляцій, наприклад пункція під контролем комп’ютерної томографії.

Стратегія при КТ-дослідженнях визначається технічними характеристиками томографа і клінічним завданням. Дослідження без контрастування доцільні тільки для структур з високим контрастом (кістки, паренхіма легень, виявлення каміння) і для визначеня гематом. Усі інші ділянки обстежень потребують застосування контрасту. Для більшості досліджень органів черевної порожнини необхідно контрастування кишківника, тому

доведеться перед обстеженням випити приблизно 1,5 л води. У пацієнтів зі значним порушенням функції нирок, чи іншими відносними протипоказами до КТ з внутрішньовенним контрастуванням слід розглянути застосування альтернативних методів дослідження (УЗД, МРТ).

Протипокази до комп’ютерної томографії

Без контрасту:

– вагітність (тератогенна дія рентгенівського випромінювання);

– маса тіла більше максимальної для приладу (маса тіла більше 180 кг для КТ).

Із контрастом:

– феохромоцитома (гіпертонічні кризи при застосуванні іонних контрастів,можна використовувати неіонні);

– серповидно-клітинна анемія;

– гіпертиреоз(тиреотоксичний криз);

– інсулінозалежний цукровий діабет (ниркова недостатність);

– міастенія гравіс (гострі стани);

– наявність алергії на контрастний препарат;

– вагітність (тератогенна дія рентгенівського випромінювання);

– вкрай важкий загальний стан пацієнта;

– маса тіла більше максимальної для приладу (Маса тіла більше 150 кг для КТ);

– мієломна хвороба;

– ниркова недостатність.